Ime: Anita Horvat

Starost: 20 let

Šport: Atletika - 400m

Odmevni rezultati:

Kot mladinka sem se udeležila Evropskega in svetovnega prvenstva. Postavila sem nov mladinski državni rekord na 400m v dvorani. Tri leta zapored pa sem tudi članska državna prvakinja. V zimski sezoni sem se uvrstila na člansko evroprsko dvoransko prvenstvo, poleti pa sem na evropskem prvenstvu do 23 let zasedla četrto mesto. Nedavno mi je uspelo izpolniti normo za nastop na svetovnem prvenstvu, obenen pa mi je uspelo popraviti 17 let star slovenski državni rekord na 400m - 51:94.

Koliko dolgo že treniraš in katere športe? Opiši malo svojo športno pot…

Nekaj let sem trenirala rokomet. V osmem razredu sem se odločila, da začnem trenirati atletiko. Sedaj atletiko treniram že 7 let.

Ste imeli že kakšne poškodbe?

Ne.

Koliko na teden trenirate?

6x.

Katere dodatke uporabljate?

Ultragen in MultiV.

Kako da ste se odločili za vaš šport? Kaj je vaš cilj?

Atletika mi je bila od nekdaj všeč. Na šolskih atletskih tekmovanjih pa sem vedno zmagovala, tudi takrat, ko atletike še nisem trenirala. To je bil nekako povod, da sem se začela ukvarjati z atletiko. Cilj za naprej pa je, da svoje rezultate še naprej izboljšujem ter, da se udeležim velikih tekmovanj za člane.